Kuracja wybielająca zęby

Wszyscy chcemy cieszyć się białym, zdrowym uśmiechem.

Jednak lata spożywania kawy, czarnej herbaty, wina, czy przetworzonej żywności pełnej niesamowitej gamy toksycznych barwników pozostawiły po sobie wyraźne znaki.

Z tego też powodu polecam Ci wypróbowanie naturalnej kuracji wybielającej do zębów. Nie tylko pomoże Ci ona w usunieciu przebarwień, czy żółtego nalotu ale zadba także o całą higienę jamy ustnej.

 

Wszystko czego potrzebujesz to  – 

 

Olej kokosowy

Soda oczyszczona

Węgiel aktywny

 

 

Właściwości

 

Olej kokosowydziała przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Zawarty w nim kwas kaprylowy niszczy szczepy Candida albicans i Streptococcus mutans, które przyczyniają się do próchnicy. Regularne stosowanie wzmacnia dziąsła, posiada właściwości wybielające. 

Soda oczyszczonaoczyszcza osad nazębny. Tworzy środowisko zasadowe – alkaliczne neutralizujące kwasy wytwarzane przez drobnoustroje w jamie ustnej wywołujące fermentację i gnicie. Pochłania nieprzyjemne zapachy.

Węgiel aktywny – wybiela szkliwo, jest materiałem ściernym, Pochłania szkodliwe substancje w tym niekorzystne bakterie znajdujące się w jamie ustnej.

 

Proporcja

 

1/3 szklanki oleju kokosowego

2/3 szklanki sody oczyszczonej

6 kapsułek czystego węgla aktywnego ( w jednej kapsułce 200mg węgla aktywnego)

 

Stosowanie

 

2 razy dziennie – rano i wieczorem przez okres 1 miesiąca. Jeśli po tym czasie nadal chcesz kontynuować kurację zamień węgiel na sproszkowaną kurkumę. Węgiel stosowany zbyt długo może podrażnić Twoje szkliwo. 

 

Wykonanie

 

Wytłocz olej z 300g wiórek kokosowych.

Jeśli nie masz prasy do tłoczenia oleju kup sprawdzony nierafinowany olej tłoczony na zimno w sklepie naturalnym. Oleje w marketach nie są zbyt dobrze przechowywane. 

 

A jeśli szukasz własnej prasy to ja od serca polecam Ci swój model Prasa do tłoczenia oleju Wartmann III generacji, którą kupisz na moją zniżkę wpisując hasło  – SUROWAKUCHNIAMARTY  składając zamówienie pod tym linkiem – https://sklep.ronic.pl/prasy-do-oleju-tloczenie-oleju/1306-prasa-do-oleju-wartmann-iii-generacji-wm-2002op-8718862250212.html

 

 

Olej z wiórek Tłocz na programie Flaxseed.

 

Następnie przesyp do słoiczka pół szklanki sody i zawartość kapsułek z węglem aktywnym.

Możesz od razu wsypać całą sodę ale porcjując ją będzie Ci się lepiej mieszało.

 

Zalej sodę z węglem olejem kokosowym i dokładnie wymieszaj.

Dodaj pozostałą część sody i wymieszaj powtórnie.

Jeśli sam tłoczysz olej to pastę najlepiej wykonać tuż po tłoczeniu. Jeśli kupujesz to rozpuść olej w kąpieli wodnej. Powinien mieć postać płynną.

 

Gotowe!!!