OCZYSZCZANIE WĄTROBY PROTOKÓŁ ANDREAS MORITZ

Poniżej przedstawiam Wam opracowanie oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego na podstawie protokołu Andreasa Moritz.

 

Oczyszczenia wątroby i woreczka żółciowego jest jednym z najważniejszych procesów w kierunku poprawy naszego zdrowia.

 

Właściwe oczyszczanie, które trwa od 16 do 20 godzin poprzedza sześć dni odpowiedniego przygotowania.

 

Do procesu potrzebujesz –

  • 6 litrów soku jabłkowego 
  • 4 łyżki (60g) soli Epsom 
  • 120ml najlepszej z możliwych oliwy Extra Viegin 
  • 180 ml soku z różowego grapefruita

 

 

Jak wyglada przygotowanie ?

 

– przez 6 dni poprzedzających oczyszczanie właściwe pij 1 l soku jabłkowego ( postaraj się, by były to możliwie ekologiczne jabłka jakie tylko możesz dostać )

Zadaniem kwasu jabłkowego zawartego w soku jabłkowym jest zmiękczenie kamieni i ułatwienie im swobodne przejście przez przewody żółciowe.

Sok jabłkowy w takiej ilości wykazuje w wielu przypadkach właściwości przeczyszczające.

Niektórzy mogą doświadczyć w tych dniach wzdęć lub biegunek.

Litr soku danego dnia pijemy w porcjach, miedzy posiłkami, nigdy w trakcie lub na chwile przed lub po z wyjątkiem dnia 6-go, którego pije się cały litr w godzinach porannych.

W trosce o szkliwo zębów po soku jabłkowym przepłucz jamę istną wodą.

 

Co jeść na przygotowaniu ?

 

Postaraj się unikać bardzo zimnych produktów, odpowiednia będzie minimum temperatura pokojowa.

Wyklucz na ten tydzień wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, smażone pokarmy, rafinowanego cukru oraz wszelkich rzeczy, które go zawierają.

Zaplanuj czas tak, by dzień wypadający na twoje oczyszczanie był dniem wolnym od pracy, szkoły, innych wymagających wyjścia zobowiązań.

Ważne jest także byś tego dnia mógł po wszystkim odpocząć.

Unikaj oczyszczania wątroby podczas pełni, ciało ma wówczas tendencję do zatrzymywania płynów.

6go dnia przygotowania do oczyszczania wykonaj lewatywę.

Oczyszczone jelito grube przed oczyszczaniem wątroby pozwoli Ci uniknąć cofania się oleistej mikstury lub produktów przemiany materii z jelita do żołądka a także zminimalizować możliwe dolegliwości takie jak dyskomfort czy mdłości. 6-go dnia przygotowań …

Rano, możesz nawet po przebudzeniu wypić litr soku jabłkowego.

Jeśli będziesz czuł duży głód zjedz lekkie śniadanie. (Z mojego osobistego doświadczenia polecam świeżo wyciskany sok lub owoc).

Bardzo istotne jest tu byś się przemógł pokusom, pozwoli Ci to zaoszczędzić jak najwiecej żółci, która potrzebna jest by usunąć jak najwiecej kamieni z wątroby i woreczka żółciowego.

 

Po godzinie 13.30 nie jedz i nie pij już nic oprócz wody. (Jeśli będziesz odczuwał duże pragnienie)

 

Godzina 18.00 W szklanym dzbanku połącz 60g soli Epsom z 710ml przefiltrowanej dobrej jakościowo wody. – Miksturę podziel na 4 porcje – Wypij pierwszą porcję (nie wąchaj), możesz użyć szklanej rurki, by pominąć kubki smakowe na języku. – Jeśli nie jesteś w stanie znieść posmaku w ustach, możesz napić się łyka wody z odrobiną soku jabłkowego, umyć zęby, przepłukać usta wodą z sodą Sól Epsom ma za zadanie rozszerzyć i rozluźnić przewody żółciowe a także zwieracza Oddiego (mięśniowej zastawki kontrolującej przepływ soków trawiennych), co ułatwi przedostanie się kamieni.

Jeśli trzymałeś grejpfruta w lodowce – wyciągnij go. Niech się zagrzeje do temperatury pokojowej.

 

Godzina 20.00 Wypij drugą porcję mikstury.

 

Godzina 21.30  Jeśli do tej pory mikstura nie wywołała przynajmniej jednego wypróżnienia oznacza to, że dobrze oczyściłeś jelito. Jeśli tego nie zrobiłeś, to w tym momencie nadal możesz wykonać lewatywę.

 

Godzina 21.45… Z grejpfruta wyciśnij 180ml soku. Sok połącz z 120ml oliwy z oliwek w szklanym słoiku z nakrętką. Energicznie potrząsając słoikiem wymieszaj zawartość

 

Godzina 22.00 (Jeśli nie czujesz potrzeby wypróżnienia o godzinie 22 wypij miksturę. Jeśli jednak czujesz, że musisz skorzystać z toalety zrób to przed wypiciem. Widełki czasowe to 10-15 min poślizgu. )

Stań obok łóżka i wypij miksturę na stojąco- to ważne i najlepiej całą na raz.

Połóż się !

Połóż się na plecach podpierając głowę na 2 poduszkach. Głowa powinna być wyżej niż brzuch. Jeśli jest Ci bardzo niewygodnie połóż się na prawym boku z kolanami podkurczonymi, nie zapominając przy tym, że głowa powinna być wyżej niż brzuch.

Leż tak nieruchomo 20 minut, musisz zebrać w sobie trochę energii, by koc ja spożytkować na skuteczny proces oczyszczania. Zamknij oczy. Światło powinno być zgaszone.

Oddaj w intencjach proces oczyszczania swojej wątroby.

Żeby rozluźnić przewody żółciowe możesz przyłożyć na okolie wątroby ściereczkę nasączoną olejem rycynowym, ogrzać ja np. termoforem. Choć nie jest to konieczne, jednak są osoby którym wydaje się korzystne.

Możesz poczuć przesuwające się kamienie żółciowe.

Po 20 minutach, które nieruchomo wytrzymałeś możesz usunąć poduszki spod głowy, ułożyć się w wygodnej dla Ciebie pozycji i zasnąć. (Jednakże unikaj spania na brzuchu) Postaraj się zasnąć.

 

Ranek… 6.00-6.30… Po przebudzeniu wypij szklankę cieplej wody. Wypij 3-cią porcję wody z solą Epsom. Odpoczywaj, najlepiej w pozycji stojącej, siedzącej ale nie przemęczaj się.

 

8.00-8.30… Wypij ostatnią porcję wody z solą Epsom.

 

10.00-10.30… Możesz wypić świeżo wyciskany sok owocowy. Pół godziny później – godzinę możesz zjeść świeże owoce. Tego dnia i przez dwa kolejne zadbaj o możliwie lekkie posiłki, regenerację i odpoczynek. Przez całe przygotowanie zadbaj o dobre nawodnienie organizmu. W godzinach porannych lub w niektórych przypadkach popołudniowych będziesz miał serie wodnych wypróżnień. Najpierw będą to kamienie wraz z resztkami jedzenia, następnie wydalisz kamienie wraz z zabarwioną wodą. Kamienie będą w odcieniach zieleni, brązu, unoszą się one na wodzie przez wzgląd na to, iż zawierają tłuste składniki żółci. Będą one różnych wielkości i o rożnym natężeniu zabarwienia te jasne są najmłodsze.

 

Oczyszczanie należy przeprowadzać Ok 8-12 razy do pełnego oczyszczenia, jednak już 4 razy dają zniewalające efekty. Przerwy pomiędzy oczyszczalniami powinny wynosić 3-4 tygodnie ale nie dłużej niż 6-7 tygodni. Oczyszczamy wątrobę do momentu aż w 2 kolejnych oczyszczaniach nie znajdziemy kamieni. Już po pierwszym oczyszczaniu doznasz niesamowitej poprawy w jakości Twojego życia.

 

2-3go dnia po wykonaniu czyszczenia wątroby i pęcherzyka żółciowego należy wykonać lewatywę. Bardzo możliwe jest, że niektóre kamienie utkną w jelicie grubym. Są one pełne toksyn i wówczas kiedy pozostaną w nim dłużej mogą doprowadzić do podrażnienia, infekcji, bólu brzucha, problemów z tarczyca czy choćby wyprysków i problemów skórnych.

 

Dobrze jest, wówczas, gdy oczyszczanie wątroby poprzedzi oczyszczanie jelita i nerek.

 

Oczyszczanie wątroby tuż po dłuższej głodówce nie jest zalecane. Aby usunąć jak najwięcej kamieni niezbędne jest utrzymywanie wydzielania żółci i stymulowanie ich podczas fazy przygotowawczej. Post od godziny 14 6 dnia przygotowań do 7 dnia jest wystarczający.

 

Jeśli masz problemy ze snem i ciężko będzie Ci zasnąć w noc oczyszczania możesz wraz z mikstura olejowo- grapefruitową zażyć 4-6 kapsułek ornityny, która nie wywoła skutków ubocznych.

 

Jeśli jesteś osobą bez woreczka żółciowego możesz wykonać oczyszczanie wątroby. Wtedy przy pierwszym oczyszczaniu możesz nie wydalić kamieni, lub wydalić małą ich ilość ponieważ przewody żółciowe mogą być bardziej zablokowane niż przeciętnie.

 

Przeciwskazania :

 

– niedrożność jelita cienkiego – zrosty pooperacyjne po usunięciu nowotworów, choroba Leśniowskiego-Crohna, operacje odbytu

– Osłabienie – osoby które są bardzo słabe i z dużą niedowagą (najpierw trzeba doprowadzić ciało do balansu)

– Choroby jelit – wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie uchylna, uchyłkowatość jelita, liczbę polipy i liczbę hemoroidy

– Ostra infekcja, silne leki na receptę (oprócz leków na tarczycę), stolec z krwią

– Ciąża i karmienie piersią

– Chemioterapia (należy zachować odstęp 6-8 miesięcy)

– Stent w przewodzie żółciowym

– Cukrzyca (po konsultacji z lekarzem i pod nadzorem osoby kompetentnej)

 

 

Źródło: Andreas Moritz, „Rozszerzone oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego – Jak uniknąć współczesnych chorób”, wydawnictwo Vital, rok wydania 2019